• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

I na těch nejmenších nám záleží - přípravkový oddílový čtyřboj

Včera proběhnul dlouho očekávaný Jarní oddílový čtyřboj určený pro všechny děti naší atletické přípravky. Závodu se nakonec zúčastnilo více než 160 malých atletů připravených podat co nejlepší výkon a ukázat tak nejen svým trenérům, ale zejména pak mohutně fandícím rodičům a prarodičům co všechno už se v atletice naučili. Čtyřboj tak prověřil všestrannou připravenost našich svěřenců a právě na rozmanitosti pohybu stavíme také celkovou pohybovou průpravu celé přípravky. Závod odstatovaly naše nejmenší naděje a to děti ročníku 2018, které společně se svými rodiči "závodily" ve štafetovém běhu na 150 + 50 m. Děti byly tak pohlcené atmosférou závodu a fandící tribunou, že se nezastavily dokonce ani v cíli a pokračovaly se svými štafetovými kolíky dále po trati, čímž se uběhnutou délkou srovnaly se svými rodiči 😉.

Jednotlivé disciplíny probíhaly současně a tak bylo nejen na co se stále dívat, ale díky tomu jsme také celý závod zvládli v rekordním čase. Atmosféra byla opět bouřlivá a díky našim zkušenostem z větších závodů pro starší atlety můžeme směle říci, že povzbuzující tribuna byla daleko "živější", než jinde a pro všechny se tak stala velkým hnacím motorem.

Nejdůležitější sice nebyly výsledky, ale protože jsme závodníci a víme, že medaile je tou nejlepší odměnou ze odvedenou práci na tréninku musíme zmínit alespoň ty nejlepší ve všech kategoriích.
Dívky 2016/17
1. Staňková Gréta
2. Vávrová Kateřina
3. Miturová Ema

Dívky 2014/15
1. Klimková Kristýna
2. Aujezdská Anastázie
3. Paličková Elen

Dívky 2012/13
1. Kochánková Iveta
2. Haščinová Charlotte
3. Bocková Amálie

Chlapci 2016/17
1. Flašar Richard
2. Kochánek Vít
3. Glac David

Chlapci 2014/15
1. Vančák Filip
2. Sokolovský Theodor
3. Luptovec Matyáš

Chapci 2012/13
1. Rákos Albert
2. Gold Lukáš
3. Sosna Ondřej

Celkové výsledky si můžete prohlédnout TADY. Všem medailistům samozřejmě ještě jednou gratulujeme a ostatním držíme palce, aby to příště "cinklo".

Závěrem bych rád poděkoval jak závodícím dětem, tak také jejich fandícímu doprovodu, všem trenérům, kteří se podílí na přípravě dětí a také na závodě jim byli po celou dobu oporou. Nesmíme zapomenout ani na skvělou práci rozhodčích, kteří se starali o regulérnost soutěže, technické četě za odvedenou práci u jednotlivých diciplín a přípravu stadionu, kameře a výsledkovému servisu ze zpracování výsledků, Gustovi Šulcovi, který celý závod skvěle moderoval a Hance Legerské, která pracovala na zajištění technického zázemí. Dále patří velké díky našemu kamarádovi ze Sokolu Opava Jardovi Korbelovi, který připravil výsledkový systém díky kterému jsme měli velmi rychle a bezchybně celou soutěž vyhodnocenou. Závodu se účastnil také předseda našeho klubu Honza Kotala, který s námi zůstal až do konce a účastnil se také předávání medailí.

Celý závod provázela úžasná atmésféra a věříme, že nasazení tak početného týmu, který se na chodu závodu podílel, je dostatečným důkazem toho, jak nám na našich nejmeších atletech záleží.

Fotky ze závodů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY, na zpracování videa budeme ještě chvíli potřebovat 😉.

Za atletickou přípravku Pavel Červenka.

Jakub Zemaník vybojoval titul na půlmaratonu

Na pardubickém půlmaratonu, které bylo zároveň Mistrovství České republiky si pro titul mistra ČR doběhl náš vítkovický závodník Kuba Zemaník. Celkově obsadil v konkurenci zahraničních, hlavně keňských, běžců skvělé 7.místo. Blahopřejeme Kubovi i trenérovi Vláďovi Černému za skvělou práci.

Letní prázdninové akce 2023

Také v letošním roce jsme pro děti připravili prázdninový program na léto plný pohybu. Děti odpovídajícího ročníku narození se mohou zúčastnit letního atletického kempu v krásném prostředí Těšínských Beskyd a nejen pro děti z naší přípravky, ale také pro jejich sourozence a kamarády jsou připraveny 3 termíny oblíbených příměstských táborů (1. turnus: 10.-14.7.2023, 2. turnus: 24.7.-28.7.2023, 3. turnus: 14.-18.8.2023). Všechny letní akce povedou naši zkušení trenéři, kteří jsou zárukou toho, že se Vaše děti opravdu nebudou nudit.

Počet míst na všech akcích je omezený a tak doporučujeme včasnou rezervaci místa prostřednictvím našich on-line přihlašovacích formulářů. Veškeré informace naleznete na našich stránkách v sekci "Léto 2023" TADY.

Fotky z letních akcí, které jsme pořádali v předchozích si můžete prohlédnout v naší fotogalerii TADY.

Na video z loňského letního kempu se můžete podívat níže:

Ani naši žáci na jaře nezahálejí

Většina tréninkových skupin vyráží v tomto období na jarní soustředění, aby tam pracovala na své fyzické kondici, ze které pak mohou čerpat v nadcházející dráhové části sezóny. Ani tréninková skupina Pavla Červenky složená zejména z žáků Sportovního gymnázia Ostrava nezahálela a vydala se společně na 5-ti denní tréninkový pobyt do Ústí nad Orlicí. Dvoufázové tréninky byly proloženy hrami a nesměly chybět také pravidelné návštěvy bazénu spojené s možností tréninku ve vodě a současně s regenerací. Všechny děti odvedly na vůj věk opravdu velký kus práce a přistupovaly k tréninkům velmi zodpovědně.

A jak to všechno probíhalo, si můžete prohlédnout ve videu níže:

Soustředění kondiční atletiky - ohlédnutí

Co si představíte, když se řekne atletické soustředění? Skupinu vysportovaných atletů? Možná to nevíte, ale máme i skupinu kondiční atletiky, která má v současné době 17 členů a trenérkou je Anet Župníková, holka s velkou motivací a inspirací. Momentální věkové složení členů je 20-55 let. Anet je tak motivují trenérka, že nás drží pohromadě už druhý rok a nebrání se žádným našim nápadům.

Ani nápad na společné soustředění nebyl zavrhnut, ba naopak, panovalo velké nadšení. Najednou byl termín i místo – Hotel Paramon (Suchá Rudná) v termínu 9. 3. - 12. 3. 2023. Může se zdát, že nás Anet šetří, vzhledem k věkové kategorií svých svěřenců, ale opak je pravdou. Pod jejím vedením jsme se všichni posunuli, jak v technice běhu, ve výdrži, tak i v lásce k běhu a mnozí i k sobě samé. Většina z nás se účastní různých běžeckých závodů a před sebou máme i pražský půlmaraton, a proto bylo soustředění na místě.

V rámci soustředění jsme běhaly do kopce, měly kruhový trénink, absolvovaly výšlap na Praděd, za ne zrovna ideálního počasí, ale také našly čas na relax těla a pořádné protažení namožených svalů. Že jsme skvělá parta jsme už dávno věděly, ale tohle nás sblížilo ještě víc. Každému bych přála zažít to, co jsme zažily, protože není nic víc než dělat, co vás baví s partou přátel, kteří sdílí stejné nadšení jako vy, a navíc se navzájem motivujete.

Školení trenérů žactva

Z pověření MK ČAS pořádá AK SSK Vítkovice a SG D. a E.Zátopkových Ostrava v termínu 24.-26.3.2023 školení trenérů žactva. Pokud tedy uvažujete o tom, že byste rádi pracovali v atletice s mládeží a nemáte potřebnou kvalifikaci, využijte této možnosti a absolvujte toto nezbytné školení v Ostravě.

Těšíme se na vaši účast. Pozvánku si můžete stáhnout TADY.

Moravské víceboje jsou za námi

Celkem 194 závodníku ze 44oddílů změřilo síly při vícebojích, konané v naší atletické hale. Honza Vojtek v 7boji mužů vybojoval stříbro výkonem 4455bodů. 

Karolína Maňasová s novým osobákem

V sobotu se v Jablonci nad Nisou konal jubilejní 50.ročník mezinárodního mítinku Jablonecká hala. Zde si na trati 60m utvořila Karolína nový osobní rekord, a to hned 2x, poprvé v rozběhu za 7.40s, poté ve finále ještě vylepšila na vynikajících 7,34s a odskočila v čele národních tabulek s velkým náskokem. Celkově obsadila 3.místo. Na stejné trati jsme ve finále mužů viděli dalšího vítkovického závodníka Zdeňka Stromšíka, který novým SB 6,68s obsadil 5.příčku.

Zemaník ve Valencii

Velmi silně obsazený mítink na břehu Středozemního moře ve španělské Valencii nabízel útok na světový rekord na 10km žen. Etiopanka Yalemzerf Yehualaw za ním zaostala časem 29:19 jen o pouhých 5vteřin. Jedná se však o druhý nejrychlejší čas historie. V závodě mužů, ve kterém dominoval keňan Weldon Langat za 26:55, běželi i 3 čeští zástupci, Damián Vích, Patrik Vebr a náš vítkovický zástupce, svěřenec Vladimíra Černého Jakub Zemaník. Ten v čase 30:20 obsadil 95.pozici. 

Český rekord pro Adélu Pannovou

V sobotu na České tyčce 2023 na pražském Strahově si Áďa Pannová posunula svůj vlastní český rekord starších žákyň ve skoku o tyči na 380cm. Dosavadní maximum vylepšila o 4 centimetry. Gratulujeme Ádi i jejim trenérům. 

 

Vítkovičtí dorostenci stříbrní

25. září se v Plzni konalo MČR družstev dorostu. Hoši z SSK Vítkovice posíleni kolegy z kraje získali stříbrné medaile za domácími Plzeňany. Díky spolupráci s ostatními oddíly a vlastním kvalitním základem družstva dorostenců tvořených zejména silnou skupinou vrhačů, se po zisku titulu z MMaS utkali v nabité soutěži o devíti týmech. Již předem bylo očekáváné, že Plzeň bude silnější, ale vítkovičtí borci šli do soutěže s nadšením bojovat. Atmosféra byla skvělá, vzájemné fandění obrovské a všem se v disciplínách docela dařilo. 
Nejlépe bodujícím byl kopřivnický vicebojař Daniel Hanzelka, druhým vitkovicky vrhač Petr Bílský a třetím také vrhač, který si ale střihnul i skok vysoký, slavkovský Marek Hrubý
Děkujeme všem zúčastněným a především jejich trenérům za vzornou reprezentaci našeho oddílu. 
 
Hana Legerská, vedoucí družstva plzen mcr 250922

Adéla Pannová je mistr České republiky

V chladném a děštivém víkendu 17.-18.září se v Jablonci nad Nisou prali naši mladí žáci o mistrovské tituly. Nejlépe si z našich 14 mladých atletů vedla Adéla Pannová, svěřenkyně trenérů Martina Kysely a Ondry Kratochvíla, která dokazala jako jediná zdolat 365cm a brala zlato. Dalšími, kteří dosáhli na medailová umístění byli Vašek Hranický, který v hodu kladivem předvedl výkon 44,66m a urval stříbrnou medaili. Vaška připravuje v naší vrhačské akademii Pavel Bílský. Další zástupce vrhačské akademie, oštěpařka Markéta Ustrnulová si výkonem 39,22m zasloužila rovněž stříbrnou medaili. Markétu připravuje Romča Gromanová. 

Finálového umístěni do 8.místa dále dosáhli:

5.  David Pavlišinec - oštěp - 50,45m

6.  Karolína Červenková - koule - 11,77m

7.  Nikol Polášková - 60m  -  7,98s

7.  Karoilína Červenová - kladivo - 38,82m

8.  Kateřina Fridrichová - kladivo - 37,15m 

 

k dosaženým výsledkům všem zúčastněným blahopřejeme.

Sportuj jako Zátopkovi

Na pondělí 19.9.2022 jsme připravili pro všechny členy naší Atletické přípravky speciální oddílové závody. Tento den, kdy si připomeneme stoleté výročí narození dvou opravdových legend české atletiky Dany a Emila Zátopkových, tak oslavíme společně pohybem. Děti čeká dvojboj a jak jinak než v disciplínách ve kterých se Dana a Emil proslavili po celém světě. Hod oštěpem vzhledem k věku dětí nahradíme míčkem a pověstné Emilovy dlouhé běhy sice zkrátíme, ale to na kvalitě výkonů našich malých atletů nic nemění 😉. 

Vzhledem k tomu, že chceme celé závody pojmout jako vzpomínkovou akci a tak trochu oslavu královny sportu atletiky, nebudeme tentokráte oficiálně vyhlašovat pořadí, ale všechny děti dostanou památeční medaili. Rádi bychom tak naplnili slova, která pronesl zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se".

Děti si tak budou moci společně zazávodit na této jedinečné vzpomínkové akci na stadionu, kde Emil Zátopek v roce 1949 překonal dvakrát světový rekord v běhu na 10 km.

Suverenní mladší žákyně

Mladší žákyně jasně opanovaly 13.9. krajskou soutěž družstev a do semifinále postoupily z prvního místa. Hlavními tahounkami byly Sabča NESRTOVÁ, Kája HOŘÍNKOVÁ a Barča HRBÁČKOVÁ. Důležitý je ale přístup všech děvčat, které se na tomto výsledku podílely a my gratulujeme všem, které bojovaly a vytvořily si osobní nejlepší výkony. Každý bod se počítá a my se už teď těšíme na semifinále Mistrovství Moravy a Slezska, které se uskutešní již v neděli na našem domácím stadionu ve Vítkovicích. Kluci obsadili šesté místo a ti tedy budou mít volnou neděli, protože do semifinále nepostoupili. I přes to, ale byly k vidění kvalitní výkony (vzhledem k poprázdninovému termínu).
Děkujeme za reprezentaci klubu a děkujeme i trenérům, kteří se podíleli na tomto výsledku. Vedoucím koučem družstva mladších žákyň je Honza VOJTEK. 
Mladší žákyně tedy čeká v neděli další závod. 
25.9. se uskuteční v Břeslavi Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva - největší individuální závod pro tuto kategorii. Dalším závodem bude 28.9. mezikrajské utkání mladšího žactva, které bude pro nominováné. A věříme, že 2.10. zabojuje o jednu z medailí družstvo mladších žákyň při finále Mistroství Moravy a Slezska v Kopřivnici.

Výsledky najdete zde

Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva

V neděli 11.9. proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva a u děvčat to byla soutěž až do poslední chvíle dramatická a napínavá. U kluků to bylo o něco klidnější a ti zhruba od poloviny soutěže měli medaili jistou. Nakonec vybojovali skvělý bronz i bez velké opory Peti CHOVANCE. U děvčat se umístění každou chvíli přelínalo a nakonec děvčata přišla o bronz až po štafetách o pouhé tři body. I tak ale obě družstva vybojovala postup na MČR družstev, které se uskuteční 1.10. v Třinci a oproti loňskému roku, kdy se ani jedno družstvo neprobojovalo na MČR, tak můžeme hovořit o úspěchu. U děvčat chyběla sprinterka Ema PROCHÁZKOVÁ a tyčkařka Kristýna WOWROVÁ, což se rozhodně projevilo na bodovém manku. Je třeba ale pochválit všechna děvčata za bojovnost, velkou oporou byly opět vrhačky, dařilo se již tradične Niki POLÁŠKOVÉ a velkou posilou byla také mladší žákyně Naty WEBEROVÁ. Z Karviné byla ve vítkovickém dresu velice štědře bodující závodnicí Verča MALATINSKÁ. U chlapců tým opět podrželi vrhači v čele s Davidem PAVLIŠINCEM a Vencou HRANICKÝM, spoléhnout se také můžeme na běžce.

Souhrn výsledků najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65159

Atletický klub SSK Vítkovice

Budoucí talenty vychováváme již od 4 let věku, kdy u nás děti trénují společně se svými rodiči, případně přímo v mateřských školách. Velkou výhodou našeho klubu je tak možnost růstu a zajištěný posun do následujících kategorií až po dospělost.

Rychlý kontakt

Atletický klub, Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Email: info@atletika-vitkovice.cz