up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Olympiáda se letos kvůli koronaviru neuskuteční

25. 03. 2020

Olympijské hry v Tokiu se letos v létě kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abe se s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem dohodl v telefonickém rozhovoru na přeložení her na příští rok. Zrušeny bez náhrady však hry nebudou.

Olympijské hry v Tokiu se měly konat od 24. července do 9. srpna. Odloženy budou poprvé za 124 let své existence. Hry se nekonaly ve válečných letech 1916, 1940 a 1944 a v době studené války je v letech 1980 a 1984 ovlivnily bojkoty výprav.

„Ve světle současných událostí a na základě informací od Světové zdravotnické organizace se prezident Mezinárodního olympijského výboru a japonský předseda vlády shodli, že XXXII. letní olympijské hry musejí být přeloženy na příští rok, a to nejpozději na léto 2021, aby bylo zabezpečeno zdraví sportovců, všech lidí zapojených do her a mezinárodní komunity,“ uvedli ve společném prohlášení vedení MOV a organizační výbor her. Zároveň s odkladem bylo rozhodnuto, že olympijský oheň už zůstane v Japonsku a že si akce ponechá název Olympijské a paralympijské hry Tokio 2020.

Na odklad her reagovala ihned řada českých, ale samozřejmě i světových sportovců. Dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková například ve svém vzkazu na kameru ukázala kalendář s původním termínem her, na němž si odškrtávala dny do jeho začátku. "Teď ten odpočet musím zastavit a kalendář zrušit. Věřím však, že najdu motivaci i pro příští sezonu, mám skvělého trenéra a současnou formu snad budu moci předvést v létě na nějakých domácích závodech. Je to samozřejmě složitá situace, ale vzhledem k současným okolnostem, které se nyní dějí, je to pochopitelný krok, takže to považuji za správné rozhodnutí, které je momentálně nejrozumnější a já ho respektuji,“ řekla.

« zpět «