up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Neslyšící fotbalisté vyzkoušeli půlmaraton

30. 09. 2019

Běžecký závod OSTRAVA CITY MARATHON startoval v neděli 22. září na Masarykově náměstí v centru města. Pořadatelé s MK Seitl Ostrava spolu SSK Vítkovice uspořádali velmi dobře obsazený sportovní svátek. Nedělní ráno běžce přivítalo krásným slunečným počasím, a tak se jich mnoho postavilo na start různých tratí v rámci závodu.

Nejprve se na trať v 10 hodin ráno vydali půlmaratonci a v 10:30 hodin čtvrtmaratonci. Vítkovická trojka neslyšících fotbalistů Radim Hartoš, Dalibor Jedlička a Michael Vavrečka se rovněž zúčastnila závodu. Jakub Bajer nemohl kvůli zranění půlmaraton běžet a předal startovní číslo Vavrečkovi.

Radim Hartoš běžel svůj první půlmaraton v životě. Obsadil 119. místo z celkového počtu 365 účastníků (56. v kategorii M30). S časem 1:46:50 úplně spokojen nebyl, ale byl rád, že trať dlouhou 21 kilometrů zvládl. "Bylo to pro mne hodně náročné, prvních 10 km jsem zvládl bez problémů, poté po 16 kilometrech mě začaly bolet nohy a lýtka. Musím ovšem říct, že kdybych někdy běžel klasický maraton, asi bych to nezvládl. Z tohoto závodu mm ale dobrý pocit, to je pro mne nejdůležitější," řekl ke svému vystoupení.

Také Michael Vavrečka se na start půlmaratonu postavil poprvé v životě a po doběhu se usmíval nad skutečností, že ho neběžel pod svým jménem. "Kuba Bajer byl přihlášený, ale kvůli zranění nemohl startovat. Tak jsem to vzal za něj. Startovní číslo bylo se jménem, a to už se změnit nedalo. Takže jsem běžel jako Bajer. Neměl jsem žádné problémy s bolestmi nohou, nějakých šest set metrů před cílem jsem dokonce ještě dokázal zrychlit a předvedl docela dobrý finiš. V cíli jsem se samozřejmě cítil hodně vyčerpaný a unavený. Ale doběhl jsem a mám z toho skvělý pocit. Po doběhu měli záchranáři dojem, že se mi něco na trati přihodilo, ale pak poznali, že jsem jen unavený. Sám jsem byl překvapený z toho, že mi vlastně nic není," hodnotil své vystoupení Michael Vavrečka. V čase 2:01:32 doběhl na 241. místě (93. v kategorii M30).

Třetí vítkovický fotbalista Dalibor Jedlička se postavil na start závodu dlouhého 10,5 km. Čtvrtmaraton zvládl v čase 42:27 minut a obsadil skvělé 13. místo z celkového počtu 239 běžců (10. v kategorii M30).

« zpět «