ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Baráž o extraligu dopadla skvěle

9. 09. 2019

Zatímco v Hodoníně se o víkendu bojovalo o mistrovské tituly v soutěžích družstev a zlato obhájily týmy Dukly a USK Praha, v Edenu měřily síly celky v baráži o nejvyšší soutěž. Úspěšně z ní vyšla obě vítkovická družstva. Ženy účast v extralize uhájily, muži se do ní po roce vrací.

Obě družstva své kategorie vyhrála a obě s bezpečným náskokem. Ačkoliv se na skvělých výsledcích obou týmů podílel každý z jeho členů, pojďme si představit ty nejúspěšnější. Co se týče bodů, přispěla do celkového hodnocení družstva největším podílem Vendula Hluchá. Celkem přispěla třiatřiceti body. Štěpánka Kolářová přidala dvacet šest, stejně jako Veronika Bártová. V mužích byl neaktivnějším Daniel Danáč s dvaceti šesti body, devatenáct přidal Jakub Zemaník, osmnáct pak Zdeněk Stromšík a Lukáš Symerský

Svoje disciplíny vyhrálo celkem dvanáct atletů a atletek, plus jedna štafeta. Na dvoustovce byla nejrychlejší Stanislava Lajčáková (24,75), Na 400 m Vendula Hluchá (56,91) a stejná atletka vyhrála časem 2:11,12 i běh na 800 m. Fantastický "hattrick" pak dokončila v závodě na 1500 metrů, který časem 4:41,02 rovněž vyhrála. V závodě mužů na zvítězil Likáš Symerský (1:53,27), pětku vyhrál Jakub Zemaník (14:49,76). Stejnou trať žen ovládla Aneta Chlebiková (17:02,00). Dařilo se i nad překážkami, Stanislava Lajčáková vyhrála 100 m překážek (13,56). Skvělí sprinteři vítkovického oddílu předvedli své umění ve štafetě na 4x100 m, kterou kvarteto Stromšík, Kolarčík, Danáč, Vácha v čase 42,94 vyhrálo. Jedenáct bodů za vítězství na dráze přidala také Alena Kollegová v chodeckém závodě na 5000 m (28:34,64).

V technických disciplínách bylo rovněž několik dílčích vítězství. Výšku žen vyhrála Tatiana Dunajská (173) a zbytek pařil vrhačské skupině. Gabriela Pallová ovládla vrh koulí (13,52), Veronika Bártová hod oštěpem (55,81). Nový trenér družstva mužů Jakub Ševčík a zkušený trenér Gusta Šulc, který vedl družstvo žen, mohli být s výkony svých týmů maximálně spokojeni. V příštím ročníku extraligy nebudou ani v jedné kategorii vítkovické barvy scházet.

Výsledky, muži: 1. SSK Vítkovice 239,5 bodů, 2. Hvězda Pardubice 211, 3. AK Olomouc 166,5, ženy: 1. SSK Vítkovice 344, 2. Slavia Praha 164, 3. AK Olomouc 137.