up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Čtvrtfinále Čokoládové tretry finišují

14. 06. 2019

Přes 2 500 dětí už soutěžilo ve čtvrtfinále Čokoládové tretry 2019. Letošní ročník přinesl hned několik zásadních změn. Překročil hranice Moravy a zavítal do celé České republiky. Ze 4 500 oslovených škol se jich zapojilo do základní fáze 500, odsoutěžilo na 150 000 dětí od 6 do 11 let.

„Jedná se o zkušební ročník v takovém rozsahu. Myšlenka reflektovala zájem, který jsme v průběhu let zaznamenávali z měst, obcí a škol z celé republiky, kde například nejsou atletické oddíly. Ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů jsme tedy vypracovali nový systém soutěže. Zdá se, že se osvědčil, i když je určitě mnoho momentů, které chceme do budoucna upravit,“ říká patron celého projektu a ředitel Zlaté tretry Ostrava Jan Železný.

Zatím závodily děti v Jablonci, Chebu, Brně, Pacově, Pardubicích, Praze, Olomouci a Kladně. Souboj o semifinále čeká ještě děti z Moravskoslezského kraje. Semifinále, z něhož vzejdou borci, kteří si zaběhnout v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava, proběhne pak 19. 6. také v Ostravě. Co přesně děti v semifinále čeká? Zazávodí si s dalšími malými sportovci z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Polska, kde se Čokoládová tretra stala také velmi oblíbenou.

Všichni účastníci semifinále dostávají vstupenku na Zlatou tretru zdarma pro sebe i dvě osoby svého doprovodu. „Pro děti a jejich doprovod také zajišťujeme nocleh. Těm, kteří postoupí do samotného finále pak zcela na naše náklady, a to včetně jedné osoby doprovodu. Ostatním nabízíme rezervace za velmi výhodné ceny. Určitě stojí za to naplánovat si cestu na semifinále jako výlet do Ostravy s vyvrcholením právě na Zlaté tretře,“   popisuje Šárka Mokrá, manažerka projektu.

Čokoládová tretra je také o motivaci. „Perfektní sportovní dopoledne, děti byly nadšené, měly o čem vyprávět ve škole, určitě byly dobře motivovány ke sportu,“ říká paní Libuše Chmelařová ze ZŠ Borohrádek, jedna z mnoha spokojených učitelek. „Je skvělé, že v novém formátu je na dosah i pro nejmenší školy na vesnicích, kde nejsou atletické oddíly nebo kroužky,“ dodává Chmelařová.

Na každém kole unikátní atletické tour se děti také pravidelně setkávají s velkými jmény atletiky. Už měly tu čest s Jarmilou Kratochvílovou, Lídou Formanovou, Imrichem Bugárem, Míšou Hrubou, Šárkou Kašpárkovou, Radkem Juškou či Romanem Šebrlem.  V neposlední řadě je ještě čeká Jan Železný a samozřejmě mnoho mezinárodních hvězd právě u semifinále a finále. „Velice si vážíme účasti atletických osobností na projektu. Propojování světa vrcholových atletů se světem dětí, které si svůj sport nebo koníček teprve vybírají, je nesmírně inspirativní. A inspirace k usilovné práci nejen ve sportu je jedním z cílů Čokoládové tretry,“  říká Oldřich Zvolánek, šéf pořadatelského SSK Vítkovice.

Více na www.cokoladovatretra.cz

« zpět «