up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Špotáková bude házet na tretře

13. 06. 2019

Příznivci oštěpu se mohou radovat, jedna z nejpopulárnějších českých atletek historie se rozhodla startovat na letošní Zlaté tretře v Ostravě. Světová rekordmanka Barbora Špotáková změří síly s největší domácí konkurentkou Nikolou Ogrodníkovou, která je na Městském stadionu snad stále ještě doma.

Dalšími soupeřkami budou olympijská vítězka Sara Kolakovová a loňská světoví jednička Kathryn Mitchellovou z Austrálie. To, že Číňanky nakonec změnily plán a nepřijedou, už asi v tomto kontextu nikomu nebude vadit. Pro Špotákovou to bude devátý start na tretře, ovšem první po čtyřleté přestávce. "Při mítinku Diamantové ligy v Římě minulý týden jsem si uvědomila.že bych ráda závodila před domácím publikem. Po dlouhém tréninkovém období mám chuť závodit a protože je Zlatá Tretra divácky nejlepší mítink na světě rozhodla jsem se do Ostravy přijet a už se moc těším,“ vzkazuje fanouškům Špotáková.

A další dobrá zpráva pro milovníky krátkých sprintů. Už tak silná sestava v závodě na 100 metrů mužů získala ještě víc na kvalitě. Do Ostravy přicestuje momentálně nejpopulárnější italský sprinter Filippo Torta. Srdce svých příznivců si získal vloni, když vymazal národní rekord legendárního Pietra Menney a jako první Ital se dostal po deset sekund. Letos už s větrem běžel 9,97. Na startu se objeví i Američan Mike Rodgers, který má letos zaběhnuto 9,85 a vyhrál mítinky v Nanjingu a Turku. Oba jsou bezesporu odpovídající náhradou za Ronnieho Bakera, kterému se prozatím nepodařilo dostat do dobré formy, ještě nikde nestartoval a organizátorům ostravského mítinku se omluvil. Stejně tak změnil své plány a nepřicestuje do Evropy koulař Ryan Crouser, ovšem toho nahradí mistr světa Tom Walsh, Poláci Michal Haratyk s Konradem Bukowieckim a samozřejmě s těmito siláky bude soupeřit domácí rekordman Tomáš Staněk.

Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun. Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné.  S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17:30, s očekávaným koncem do 20 hodin.

Organizátoři mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava připravili pro diváky speciální vlak, který je 20. června po skončení akce odveze z Ostravy přímo do Prahy, se zastávkou v Olomouci a Pardubicích. “Vycházíme vstříc fanouškům atletiky ze vzdálenějších regionů, aby se po skončení akce dostali včas a pohodlně domů. Vlak pojede ve 21 hodin přímo ze zastávky Ostrava – Vítkovice, která je v docházkové vzdálenosti od Městského stadiónu,“ uvedl ředitel mítinku Jan Železný.

Jednorázová jízdenka s nárokem na místo k sezení stojí sto korun a podmínkou pro její uplatnění je vstupenka na Zlatou tretru Ostrava. Vstupenky v sítiTicketstream: https://www.ticketstream.cz/akce/zlata-tretra-ostrava-vlak-jizdenka-na-vlak-126304

V aplikaci Sportuj v Ostravě které budou dostupné informace, novinky, výsledky, soutěž o věcné ceny a on-line zpravodajství.

Foto: Česká sportovní / Vlastimil Vacek

www.zlatatretra.cz

« zpět «