up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Warholm bude mít zdatné soupeře

5. 06. 2019

Letošní mítink Zlatá tretra bude končit skvělým závodem na 400 metrů (Memoriál Istvána Gyulaia). Ohlášená norská hvězda Karsten Warholm se chystá o co nejlepší čas. Minulý týden ve Stockholmu zaběhl překážky pod 48 sekund a před tretrou ho čeká těžký souboj se Sambem na překážkách doma v Oslo.

A pak už hladká čtvrtka v Ostravě. "Těším se, vím, že mohu být rychlý i na hladké trati. Formu mám, takže, když už jsem držitelem halového rekordu, je načase, aby přišel i ten venkovní," vzkazuje fanouškům. Jeho osobák na hladké čtvrtce je 44,87 a je už dva roky starý. Evropský rekord Němce Thomase Schönlebeho je přitom 44,33. A je z roku 1987. V této souvislosti je potřeba připomenou, že rekord tretry 44,16 drží LeShawn Merritt a je z roku 2014.

Warholma budou tlačit dva vynikající soupeři. Steven Gardier z Baham už zaběhl třikrát pod 44 sekund, jeho národní rekord je 43,87. Je z loňského roku a na svém kontě má tento atlet i stříbro z MS 2017. Třetím do party je nové jméno, které organizátoři představují. První profesionální start mimo USA absolvuje na tretře Američan Kenny Bednarek, senzace tzv. junior college. Letos předvedl na šampionátu JUCO v průběhu dvou hodin jako první americký atlet neuvěřitelnou kombinaci. Nejprve zaběhl na čtvrtce čas 44,73 a pak předvedl čas 19,82 na dvoustovce. Den předtím přitom s větrem zvládl dvoustovku za 19,49.

Důvodů, proč si nenechat ujít letošní ročník Zlaté tretry je však samozřejmě víc. Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun. Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné.  S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17:30, s očekávaným koncem do 20 hodin.

Organizátoři mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava připravili pro diváky speciální vlak, který je 20. června po skončení akce odveze z Ostravy přímo do Prahy, se zastávkou v Olomouci a Pardubicích. “Vycházíme vstříc fanouškům atletiky ze vzdálenějších regionů, aby se po skončení akce dostali včas a pohodlně domů. Vlak pojede ve 21 hodin přímo ze zastávky Ostrava – Vítkovice, která je v docházkové vzdálenosti od Městského stadiónu,“ uvedl ředitel mítinku Jan Železný.

Jednorázová jízdenka s nárokem na místo k sezení stojí sto korun a podmínkou pro její uplatnění je vstupenka na Zlatou tretru Ostrava.

Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/akce/zlata-tretra-ostrava-vlak-jizdenka-na-vlak-126304

Více informací najdete na www.zlatatretra.cz

« zpět «