ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Dorostenky ovládly soutěž Morava "Gigant"

6. 05. 2019

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích se uskutečnilo první kolo soutěže mládeže Morava "Gigant". Ve čtyřech věkových kategoriích se z domácích družstev nejlépe dařilo dorostenkám, které s přehledem vyhrály.

Juniorky a dorostenci skončili na druhém místě a junioři byli čtvrtí. Druhé kolo soutěže Morava "Gigant" je na programu na konci května v Olomouci, kteří pak až na podzim v Břeclavi.

Na vítězství družstva dorostenek se největší měrou podílely vítězky jednotlivých disciplín. Těch bylo i se štafetou celkem šest. Kromě kvarteta Adriana Fornůsková, Tereza Sklenářová, Barbora Suchánková, Alžběta Krchová v běhu na 4x100m nenašly přemožitelku v běhu na 400 m Barbora Suchánková (60,29), na 800 m Anna Zemaníková (2:22,19) a na 1500 m Karolína Czepcová (5:19,83). Vyhrály také tyčkařka Petra Picmausová (351) a koulařka Katrin Brzyszkowská (15,46).

Několik dílčích vítězství zaznamenali domácí atleti a atletky i v dalších kategoriích. Oštěp juniorů vyhrál Daniel Danáč (66,84), výšku juniorek Bára Sajdoková (176) a kouli juniorek Denisa Přečková (13,14). V kategorii dorostu pak běh na 400 m Milan Ščibráni (50,99) a na 3000 m Adam Zajíček (9:47,50).

Obrovskou pochvalu si zaslouží také organizátoři a sbor rozhodčích, kteří v mimořádně nepříznivých povětrnostních podmínkách zvládli náročné závody na jedničku.

Výsledky družstev, junioři: 1. Sokol Opava 184 b., 2. AK Olomouc 168, 3. Univerzita Brno 164, 4. SSK Vítkovice 75, ... juniorky: 1. Olymp Brno 221, 2. SSK Vítkovice 140, 3. Sokol Opava 128, ... dorostenci: 1. AK Olomouc 189, 2. SSK Vítkovice 126, 3. Jiskra Otrokovice, ... dorostenky: 1. SSK Vítkovice 235, 2. AK Olomouc 159, 3. Olymp Brno 151.