up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Echevarria se vrátí na Zlatou tretru

10. 04. 2019

Loňský skvělý zážitek z dálkařského sektoru na mítinku Zlatá tretra bude mít své pokračování. Na Městský stadion ve Vítkovicích se 20. června vrátí kubánský skokanský zázrak Juan Miguel Echevarria. Před rokem vylepšil rekord mítinku na 866 cm a jeden z jeho těsných přešlapů byl ještě výrazně delší.

Diváci byli svědky nejlepšího dálkařského pokusu na území České republiky. Echevarria se na letní sezonu moc těší a má velké plány. Vždyť doma na Kubě už letos zaletěl, byť s nedovolenou podporou větru, na 892 cm. Jeho soupeřem na tretře bude mezi jiných také mistr Evropy Miltiadis Tentoglou z Řecka, který se v březnu v Glasgow zlepšil na 838 cm.

A rozšiřuje se také hvězdná sestava v závodě na 200 m mužů. Kromě už ohlášených sprinterů Pavla Masláka, slovenského šampiona Jána Volka a bahamského reprezentanta Stevena Gardinera se startovní listina rozšířila i o úřadujícího mistra světa a Evropy Ramila Gulijeva, který reprezentuje Turecko. To všechno ve snaze atakovat Boltův rekord mítinku 19,83. Gulijev byl vloni na tretře třetí, ale pak v Berlíně posunul národní rekord na 19,76 a zaostal jen čtyři setiny sekundy za evropským rekordem, který tak jen těsně udržel legendární Ital Pietro Mennea.

Připomeňme další ohlášené hvězdy 58. ročníku mítinku IAAF World Challenge. V tyči mužů se představí Renaud Lavillenie, Pawel Wojciechowski a Jan Kudlička, v kouli mužů Tom Walsh, Tomáš Staněk a Michal Haratyk, v oštěpu Johannes Vetter a Jakub Vadlejch, v běhu žen na 300 m Shanaue Millerová-Uiboová a Justyna Swiety-Erseticová, ve výšce žen Maria Lasitskeneová či Michaela Hrubá. A zapomenout také nesmíme na domácí Simonu Vrzalovou, Zdeňka Stromšíka a odchovankyni ostravské atletiky Nikolu Ogrodníkovou.

Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun. Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné. Organizátoři plánují ve spolupráci s Českými drahami zvláštní vlakové spojení z Prahy do Ostravy a zpět, a to po skončení mítinku. Bude posíleno autobusové spojení ze stadionu. S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17:30, s očekávaným koncem do 20 hodin.

Kompletní informace o mítinku najdete na stránkách www.zlatatretra.cz

« zpět «