ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Pestrý atletický víkend

3. 02. 2019

Na několika frontách bojovali vítkovičtí atleti a atletky během prvního únorového víkendu. Zdeněk Stromšík na mítinku v Berlíně vyrovnal své letošní maximum na šedesátce, v domácí hale se konala mistrovství Moravy a Slezska všech věkových kategoriích.

Nejlepší český sprinter současnosti se na mítinku v Berlíně předvedl ve skvělé formě. Ve druhém rozběhu proletěl cílem jako třetí a časem 6,67 vyrovnal své letošní maximum. Ve finále pak Zdeněk Stromšík skončil pátý a jeho čas byl 6,68. Ludvík Salamon na mítinku v Lucemburku startoval v B běhu na 800 m a časem 1:54,78 obsadil druhé místo.

Ve vítkovické hale se 1. února konalo mistrovství Moravy a Slezska žactva. Představilo se na něm 669 mladých atletů a atletek ze 47 oddílů. A na medaile dosáhli i někteří domácí. V běhu na 1500 m žáků zvítězil Filip Červenka (4:23,47), na 800 m žákyň pak Hana Borová (2:20,05). Ve vrhu koulí mladších žákyň skončila druhá Karolína Červenková (8,94) a ve stejné soutěži žákyň byla druhá i Alice Stehnová (11,15). Ve skoku o tyči obsadila třetí místo Julie Ondráčková (243), rovněž bronzovou medaili vybojovali v běhu na 300 m žáků Matěj Lutz (38,72) a pak štafeta žákyň na 4x200 m ve složení Bužgová, Lamlová, Ondráčková, Stankovičová (1:51,74).

O den později už o stupně vítězů bojovali muži, ženy a juniorské i dorostenecké kategorie. A bylo z toho celkem šestnáct titulů pro vítkovické atlety a atletky napříč všemi kategoriemi.

V kategorii mužů vyhrál sprint na 60 m Jan Vácha (7,04), výšku Jan Vojtek (196), kouli Jan Horňák (15,50) a dálku i trojskok Jakub Bystroň (731 a 14,00). Pro stříbro si v doběhli v běhu na 200 m i 400 m David César (22,75 a 49,01), na 3000 m Lukáš Chwistek (8:33,46) a ve výšce skončil druhý i Jan Szyszkowicz (194). A konečně bronz, ten vybojovali na dvoustovce Jan Vácha (22,81) a na čtvrtce Vojtěch Mynář (49,02).

Mezi ženami se ze dvou titulů radovala Jana Slaninová. Na dvoustovce (24,28) a čtyřstovce (55,08). Kouli vyhrála Gabriela Pallová (15,03). Pavla Falharová byla druhá na dvoustovce (25,36) i na čtyřstovce (58,05), Lenka Ondrašíková vybojovala bronz v běhu na 1500 m (4:56,08) a Kristýna Jeřábková v kouli (12,33).

Martin Kováčech ovládl závod na 800 m juniorů (1:54,16), ve stejné kategorii byl druhý v běhu na 1500 m Pavel Kraus (4:07,12) a třetí na čtvrtce Michal Husek (50,18). Dařilo se i juniorkám. Dva tituly získala Adéla Luzarová, nejprve v běhu na 60 m přek. (8,72) a pak i v dálce (535). Další přidaly ve výšce Nikola Gavendová (170) a v kouli Denisa Přečková (13,44). Kristýna Štvrtňová byla druhá v dálce (528) a třetí na 60 m přek. (9,28). Pro bronz si v závodě na 800 m doběhla i Natálie Němečková (2:23,48)

V nejmladší kategorii šampionátu skončil Šimon Návratil druhý na 60 m (7,27) a také v dálce (652). Bronz vybojoval v běhu na 400 m Milan Ščibráni (50,91). Medailově nejúspěšnější byly dorostenky. Běh na 400 m vyhrála Barbora Suchánková (59,80), na 1500 m Anna Zemaníková (4:48,14), dálku Tereza Sklenářová (570) a kouli Katrin Brzyszkowská (15,39). V koulařském sektoru obsadila druhé místo Lucie Králová (13,33), druhá byla v tyči Petra Picmausová (337) a Adriana Fornůsková doběhla druhá v závodě na 60 m (7,92). Stejná závodnice si na dvoustovce doběhla pro bronz (25,85). A výčet medailistů uzavírají bronzové dorostenky Hedvika Malčíková ve výšce (159), Lucie Pisková v tyči (337) a Barbora Pokorná v dálce (545) a trojskoku 11,55).