Školka

Přípravka

Žactvo

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Na republice ženy páté, muži šestí

10. 09. 2017

O jedno místo hůř než v loňském roce dopadlo družstvo žen SSK Vítkovice na mistrovství republiky. V Plzni kleslo až v závěru soutěžního dne ze čtvrtého na páté místo. Na čtvrtý Olymp Praha nakonec scházelo týmu kolem Simony Vrzalové a tradičně skvělých vrhaček sedm bodů. Muži obsadili šestou příčku. Tituly obhájili muži Dukly Praha a ženy USK Praha.

Po vyhodnocení dvou extraligových kol a domácího šampionátu v Plzni tak nakonec ostravské ženy obsadily v celkovém hodnocení družstev konečnou čtvrtou příčku a muži skončili šestí.

Nejlepší česká mílařka letošního roku Simona Vrzalová na šampionátu zvolila kombinaci 800 m a 1500. V obou případech ovšem podlehla Kristiině Mäki, na půlce pak ještě dalším dvěma závodnicím. I tak byly body za čtvrté místo na 800 m (2:06,54) a za druhé na 1500 m (4:38,96) nejvyšší bodový příděl ze všech vítkovických atletek. Co se jednotlivých disciplín, pomohly nejvíce družstvu oštěpařky Nikola Ogrodníková a Nikol Tabačková. Prvně jmenovaná závod výkonem 57,19 vyhrála, její mladší kolegyně skončila výkonem 48 metrů druhá. Osm bodů za třetí místo přidaly do celkového hodnocení také Adéla Voráčková v běhu na 3000 m přek (10:54,21) a koulařka Gabriela Pallová (13,38). Vítkovické ženy byly ještě před závěrečnými štafetami na čtvrtém místě, ovšem ani jednu neobsadily a v celkovém hodnocení šampionátu je tak přeskočily atletky Olympu Praha.

Muži se v silné konkurenci nedokázali propracovat na lepší než šesté místo. Od páté příčky je dělilo 30 bodů. Svoji disciplínu dokázal vyhrát pouze Zdeněk Stromšík, který časem 10,66 porazil na stovce o jedinou setinu svého velikého rivala Jana Velebu. Třetí skončil ve finále nejkratšího sprintu Vojtěch Kolarčík (11,04). Oba sprinteři byli také pochopitelně součástí štafety na 4x100 m a společně s Denisem Danáčem a Janem Váchou doběhli v čase 41,55 druzí. Devět bodů za druhou příčku v běhu na 800 m vybojoval i Vojtěch Mlynář (1:53,08), ostatní vítkovičtí muži se na pódiová umístění nedostali.

Celkové výsledky, muži: 1. Dukla Praha 239 bodů, 2. Univerzita Brno 236, 3. Slavia Praha 201, 4. Olymp Praha 182, 5. Hvězda Pardubice 140, 6. SSK Vítkovice 110.

Ženy: 1. USK Praha 269, 2. Olymp Brno 217, 3. Škoda Plzeň 205, 4. Olymp Praha 139, 5. SSK Vítkovice 132, 6. Kolín 131.