up

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Běh pomáhá...našemu zdraví i záchraně planety

4. 09. 2017

Atletický klub SSK Vítkovice se vedle výkonností atletiky věnuje již několik let veřejnému běhání. Vedle Českého běhu žen, Čokoládové tretry či veřejných tréninků, také pomáhá ostravské zoo organizovat běhy pro dobrou věc. Další úspěšný charitativní běh se povedl 30. srpna.

Už podruhé se v ostravské zoologické zahradě běželo pro záchranu jednoho z nejvzácnějších druhů zvířat, opici, langura indočínského. Zase se ukázalo že, když se spojí síly a znalosti třeba z na první pohled nesouvisejících oblastí, vznikají užitečné věci. „Po úspěchu z loňského roku, jsme opět spojili síly a společně připravili charitativní závod pro širokou veřejnost. Každý, kdo zaplatil startovné a běžel v nádherném prostředí ostravské zoo, přispěl na záchranný program mizejících živočišných druhů, tentokrát ve Vietnamu. Je to krásný příklad propojení a vzájemných souvislostí všeho na planetě. A my jsme rádi, že můžeme i my přispět tím, co umíme," komentoval šéf SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.

Na start závodu se postavilo přes tisíc běžců všech věkových kategorií. Běželo se na tratích o délce 480 m, 2 500 m a 5 000 m. Každý, kdo přiložil nohu k dílu, si k dobrému pocitu na památku odnesl ekologický kelímek s obrázkem langura a tričko. V příštím roce se akce uskuteční znovu, pravděpodobně ve stejném termínu. O přesné výši částky, která z letošního Běhu pro langura poputuje na vzdělávací programy a platy ochránců zvířat ve Vietnamu, vás budeme informovat na našem webu i facebooku.

fotogalerie »

 

« zpět «