up

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Šest medailí z šampionátu do 22 let

3. 09. 2017

Dvojnásobný počet medailí, než odhadovali trenér Gusta Šulc i šéf SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek přivezli z mistrovství republiky do 22 let vítkovičtí atleti a atletky. Šampionát v Praze se z tohoto pohledu, vždyť Ostravané přivezli o dvě medaile víc, než z loňského mistrovství v Kladně.

Pro zlato si za výkon 13,74 ve vrhu koulí došla Veronika Bártová, která svoji skvělou formu korunovala ještě bronzem v kladivářském sektoru za výkon 52,04. Skvělou pověst vítkovické vrhačské školy ještě navíc podtrhla juniorka Denisa Přečková, která za výkon 13,05 brala bronz.

Činili se ovšem tak muži. Sprinter Vojtěch Kolarčík zaběhl ve finále stovky čas 10,72, což mu nakonec vyneslo třetí místo a bronz. Velmi dramatický byl doběh závodu na 1500 metrů, když se všichni tři medailisté vměstnali do jediné sekundy. Lukáš Symerský (4:02,63) z tohoto souboje sice vyšel nejhůř, ale z bronzové medaile může i tak mít radost. Stejně jako dálkař Jakub Bystroň. Lídr letošních tabulek v této věkové kategorii za svým osobákem zaostal o čtvrt metru a za výkon 717 byl rovněž odměněn bronzovou medailí. Jen těsně pod stupni vítězů skončila trojskokanka Lucie Červenková (12,16), které na medaili scházely pouhé tři centimetry.

Rekordy šampionátu padaly v poměrně chladném počasí pouze první den. Tyčkařka Amálie Švábíková vyhrála závod výkonem 431 centimetrů. Historické tabulky mistrovství přepisovala v závodě na 5000 metrů Moira Stewartová (16:33,43). Překážkářka Helena Jiranová rekord mistrovství na 100 m přek vyrovnala (13,38).

Foto: Eduard Erben/atletika.cz

Kompletní výsledky mistrovství republiky do 22 let najdete ZDE

 

 

« zpět «